Pořizujete kočárek? Máme pro vás pár tipů!

Pořídit kočárek, aby vyhovoval všem, kdo s ním budou jezdit, a také miminku, není jen tak lehký úkol.  Několik kočárků a také vybavení, které se ke kočárku dá dokoupit, jsme pro vás vyzkoušeli. Nechte se inspirovat doplňky a praktickými pomocníčky pro vás i pro klidné spaní miminka. O to jde přece nejvíce. zde jsou naše doporučení.

 

Barva kočárku

Čekáte první dítě? A plánujete jich víc? Doporučujeme proto vybrat neutrální barvu. Zelená, pestrobarevná, oranžová nebo třeba šedá. Pokud rádi podřizujete barvu výbavičky pohlaví miminka, dá se to jednoduše dohnat třeba u peřinky, fusaku do kočárku nebo i u dalších doplňků.

 

Velikost kočárku

Pokud jsou tatínek i maminka zhruba stejně velcí, při výběru kočárku nebudou mít takový problém, jako velmi vysoký tatínek s malou maminkou. V tomto případě je velice důležité, aby oba dva kočárek vyzkoušeli v kamenném obchodě. Jen tam totiž najdete kočárek s polohami madla, které bude vyhovovat i páru s rozdílem například 40 centimetrů!

 

Rukávník

Tuto velice praktickou pomůcku jsme si oblíbili pro ty nejchladnější měsíce v roce. Miminko musí na procházku každý den a my nechceme mít zkřehlé prsty. Pokud je miminko vzhůru, vyžaduje péči snad každou minutu. S rukavicemi se miminko obsluhuje obtížněji a komu by se chtělo je pořád sundávat. Rukávník je proto dokonalým řešením. Spravíte miminku dečku, dudlík nebo čepičku a hned si můžete schovat ruce do vyhřátého rukávníku na madle kočárku. Do velkých mrazů doporučujeme ty s příjemnou kožešinou.

 

Komplet do kočárku

Pokud máte rádi vše dokonale sladěné a padnoucí, můžete si pořídit set do kočárku pro miminko. Ten se může skládat ze zavinovačky, anatomického polštářku a dečky. Tuto soupravu můžete použít nejen do kočárku, ale také doma do postýlky nebo třeba oblíbené kolébky po vaší babičce.

 

Taška na cestu

Maminky často vyrazí s kočárkem na delší dobu. Nutné jsou proto s sebou zabalené jídlo a pití, náhradní plenky, prostředky na hygienu pro miminko a třeba věci na převlečení. Na ně v barvě kočárku objednejte určitě i tašku na madlo kočárku. Tam bude vše na očích a hlavně při ruce!

 

Moskytiéra

Tahle pomocnice se vám bude hodit jak na kočárek, tek třeba na cestovní postýlku, když pojedete někam k vodě. U vody je hmyzu nejvíce a vy chcete, aby vaše miminko žádný hmyz neotravoval. Moskytiéry bývají univerzální pro korbičku pro novorozence i na sportovní kočárek pro sedící děti.

 

Úložný prostor pod kočárkem

Při výběru kočárku věnujte pozornost také velikosti a praktičnosti prostoru mezi kolečky pod korbou kočárku. Velkým problémem je například nemožnost uložení většího balení plenek nebo třeba odrážedla, které berete s sebou do parku. Prostor pro ukládání těchto věcí si rozhodně před koupí kočárku dobře prohlédněte!

 

Slunečník nad kočárek

Přímé sluneční paprsky nejsou pro dětskou pokožku vůbec vhodné. Věděli jste, že pokud se pokožka malého miminka nebo dítěte spálí na slunci, zvýší se u něj třikrát riziko vzniku rakoviny kůže? O tom, že na miminko nesmí slunce svítit ani chvíli, nehodláme pochybovat. Proto si raději pořídíme slunečník, který pasuje přesně na typ kočárku, který jsme si vybrali. Nemáme rádi, když jsou kočárky miminek v horkých dnech přikryté proti slunci pomocí pleny, uvnitř necirkuluje vzduch a miminko se nebude cítit dobře v kočárku plném horkého vzduchu.

 

Cvičení maminek s kočárky

Už jste to možná viděli ve svém okolí. Několik maminek s kočárky se v parcích oddává společnému cvičení. Super nápad, na program s kočárkem, co myslíte?

Jaké pomocníky do kočárku vám připadají jako naprosto nutné a bez kterých byste se při procházkách s miminkem naopak určitě obešli? Napište nám praktické komentáře a nebojte se odhalit nám svoje tajné triky například pro přebalování!

Jana Paulusová