Mikiny Pánské

Pánské mikiny: pohodlí a elegance v jednom

Mikiny jsou skvělou volbou vrchní části vašeho outfitu, pokud hledáte spojení maximálního pohodlí a elegantního vzhledu, zejména pak, pokud jde o mikiny pánské. V dnešní době není mikina známkou nedbalosti či nevkusu. Sami se denně na ulicích nebo v obchodech s oblečením můžete přesvědčovat, že co se stylu týká, řadí se mikiny k tomu lepšímu. Navíc se jedná o velmi univerzální kus oděvu – padne k džínům, kalhotám i módním teplákům. Důvodů, proč je nosit, však existuje mnohem více.

Pánské mikiny jako neodolatelně pohodlný kus oblečení

Pánské mikiny oblékají všichni muži, kteří mají rádi komfortní styl oblékání a hoví si v na dotyk příjemném oblečení. Základem toho, aby mikina taková skutečně byla, je kvalitní materiál. Vyplatí se zde připlatit si nějakou tu korunu navíc, ať už kvůli životnosti oblečení nebo právě příjemnému pocitu z dotyku. Nechcete přeci nosit něco, co vás bude na kůži škrábat, dráždit apod. Mikina z kvalitního materiálu vás zároveň zahřeje. Lze ji obléknout jak jako vrchní vrstvu outfitu, tak pod bundu či kabát. Při větru a zimě budete velice rádi, že ji máte na sobě.

Pánské mikiny z vás udělají elegána

Pánské mikiny jsou kusem oděvu, který můžete nosit každý den. Při procházce do města, každodenním pobytu v práci nebo ve škole či ve svých volnočasových aktivitách vám bude spolehlivým partnerem. Dodá vám něco, čemu se říká ležérní elegance. Byť to není obvyklé, jednobarevnou mikinu v neutrálních barvách (šedá, černá, tmavě modrá) si s úspěchem můžete obléknout i na košili. Pokud nemíříte do společnosti, která vyžaduje takto elegantní oblečení, nabízí se volba odvážnějšího modelu. Nebojte se výrazných barevných kombinací. Pohrajte si s barvami, dejte průchod své fantazii a zvolte například model s výraznými nápisy. Bude-li vám mikina perfektně sedět na těle, ani s odvážnějšími kousky nepřijdete o patřičnou dávku elegance, navíc však ukážete moderní styl.

Pánské mikiny a jejich rozmanitost

Pánské mikiny zdaleka nejsou všechny stejné. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, jednotlivé typy se od sebe vzhledově i barevně natolik lišit, že pokud před výběrem nemáte přesně ujasněno, jaký chcete, bude pro vás nákup velmi těžký. Proto je nutné nejprve vědět, jaké druhy mikin existují a jaké jsou jejich hlavní benefity. Při vybírání pánské mikiny na vás čeká několik rozhodnutí, z nichž do nejdůležitější se váže ke způsobu oblékání. Dle tohoto kritéria se dělí na mikiny přes hlavu a mikiny se zapínáním na zip. Druhá varianta nabízí větší variabilitu. Dá se nosit zcela zapnutá, rozepnutá nebo polo rozepnutá. Do popředí se pak dostává i tričko. Pokud je například v kontrastních barvách, celkový outfit hned získává další plusové body.

Pánské mikiny, které se oblékají přes hlavu, zpravidla disponují jednodušším designem. Velmi často mu vévodí veliká klokaní kapsa na břiše. Typickým znakem mnoha mikin obou typů, je kapuca. Mikiny pánské s kapucí plní v první řadě plní estetickou funkci, při větru či dešti však oceníte i jejich praktické vlastnosti. Kapuce ve vlnách posledních módních trendů nahrazují vysoké límce, jejichž designový efekt je stejný. Takové mikiny však pozbývají praktické výhody kapucí.

Jana Paulusová