5 překvapivých faktů o masáži lingamu 

Tantrická, s BDSM prvky nebo Nuru – současná nabídka webů jako www.pleasure-world.com i jednotlivých  salonů zaměřených na erotické masáže je více než lákavá, nováčka ale může zaskočit. Nejistotu mohou vyvolat obzvlášť cizojazyčné názvy, které je ještě víc zahalí rouškou tajemství. Pojďme dnes jednu takovou poodkrýt a podívat se na hlavní charakteristiky masáže lingamu. Co to vlastně je? A co byste od ní možná nečekali? 

Masáž lingamu – význam a původ 

Samotné slovo lingam, pochází ze sanskrtu a obvykle se překládá jako „hůlka světla“. Zřejmě tušíte, co se onou hůlkou myslí. Byla by však obrovská škoda limitovat masáž penisu na průměrný hand job. Pokud je provedena opravdovým profesionálem se znalostí tantrických technik (ať už ženou či mužem), může se stát skutečně hlubokým emocionálním zážitkem, jehož význam předčí i zdánlivě důležitější tělesnou rozkoš. Tím ale zajímavosti o této technice zdaleka nekončí! 

1.Jedná se o tradiční léčebnou praktiku

Podle prastarých znalostí tantry a taoismu najdeme v mužských genitáliích reflexní body, které lze využít k relaxaci, ale i k léčení starých traumat a zlepšení celkové pohody. Udává se, že jejich správná stimulace v těle znovu rozproudí životní energii, jenž pomáhá odstraňovat fyzické, ale především psychické bloky, překonávat poruchy erekce a omlazovat tělo i mysl. 

2.Žádný tlak na dosažení orgasmu

Masáž lingamu není primárně zaměřena na dosažení orgasmu, byť její „šťastné konce“ jsou přirozené a vítané. Důraz však spočívá na probuzení sexuální energie, která se pak rozprostře po celém těle. Smyslem je člověka přiblížit k vlastnímu tělu a lépe ho poznat. Jak? Například objevováním nových erotogenních zón. Pravidelným posilováním spojení mezi sexuálním centrem a zbytkem těla se stáváme smyslnějšími a mnohem citlivějšími. 

3.Snaha o zachování sexuální energie (orgasmus bez ejakulace) 

Možná vás překvapí, že podle tantry a tao praxe muži při nekontrolované ejakulaci ztrácejí svou životní sílu. Proto se při profesionální tantrické masáži a masáži lingamu muži učí sexuální energii doslova přesměrovat od oblasti genitálií k srdci a hlavě. Vyznavači těchto tradiční učení věří, že právě tento přesun nám pomůže otevřít srdce a přivádí nás k vyššímu vědomí. A řada gentlemanů, jenž masáž lingamu absolvují, jim dává za pravdu v tom, že se cítili naprosto uspokojeni, aniž by k ejakulaci vůbec došlo. Vyzkoušíte to?

4.Masáž lingamu jako forma meditace 

Zřejmě byste si netipli, že tak žhavá masáž může být považována za meditační praktiku. V tomto případě jsou ale sezení obvykle mnohem delší ve srovnání s erotickými masážemi, protože je potřeba vstoupit do hlubší relaxace. Jejich součástí jsou také dechová cvičení, praktiky posilující koncentraci a uvědomění si vlastního těla. Hlavním cílem je prohloubit spojení mezi pohlavím a srdcem. 

5.Úzké propojení sexu a spirituality

Ačkoli je tato masáž velmi intimní, významnou roli hraje její duchovní aspekt a především důraz na respekt k druhým a sobě samotnému. Při této masáži je příjemce povzbuzován, aby nahlédl hlouběji do svého nitra a přijal sám sebe. Dovolil si být zranitelný, oddat se slasti, překonat svá traumata. Nicméně tak činí, aniž by narušil integritu a bezpečí toho, kdo mu masáž poskytuje. Proto nezapomínejte – erotické masáže nejsou zástěrkou pro sexuální služby! 

Tento typ masáže zahrnuje více než 20 cviků a hmatů na stimulaci penisu. Už jejich samotné názvy jsou fascinující a co teprve, když jsou převedeny do praxe! Nejenže jsou velmi příjemné a uvolňující pro tělo i mysl, v některých případech mají skutečně pozitivní vliv na emoce člověka a jeho duševní stav. Záleží jen na vás, do jaké míry se tantrickému učení o vnitřních energiích otevřete. Jeho neutuchající tisíciletá obliba však dává tušit, že to opravdu stojí za to! 

Je pro vás spirituální stránka u erotických masáži důležitá, nebo se soustředíte čistě a jen na tělesný prožitek? 

Jana Paulusová