Uvažujete nad externí firmou na úklid kanceláří? Důležitá bude kvalita služeb

Najít zodpovědnou a pečlivou firmu na úklid kanceláří není tak jednoduché, jak by se mohlo  zdát. Budete totiž pouštět cizí lidi  do svých pracovních prostor. A tak přece jen ude  lepší trocha obezřetelnosti. Jak se vyznat v nabídce a vybrat tu správnou?

3 důvody, proč na úklid kanceláří upřednostnit externí firmu

Rozhodujete se, zda si zajistit úklid tak, že přímo zaměstnáte lidi, kteří se vám o čistotu prostor budou starat, či  si najmete firmu, která toto vše vyřeší za vás? Externí dodavatel této služby má řadu výhod:

  • Ušetří vám administrativu. Nebudete řešit nutnost pracovní síly, případného záskoku ani odvody s tím spojené.
  • Nebudete muset ani přemýšlet, kde vytvořit technické zázemí  a jaké potřebné vybavení a techniky nakoupit. Vidíte, ani úklid není tak jednoduchou záležitostí, jak se může zdát. 
  • Společnost, která se úklidem přímo zabývá, bude mít s největší pravděpodobností mnohem lepší a specializovanější technické vybavení, než do jakého by se vyplatilo investovat vám. Díky tomu však bude úklid mnohem rychlejší a  efektivnější. 

Nejlevnější nabídka není většinou úplně ta nejlepší

Dobře uklizených prostor si každý hned všimne. Čisté a uspořádané prostory budou pro většinu návštěvníků jedním z prvních ukazatelů toho, že vaše firma pracuje, tak jak má. Vysoká poptávka po úklidu specializovanými firmami vedla k tomu, že na trhu objevilo mnoho nabídek takové spolupráce.Často takových, které jsou založeny na představě, že na úklid není příliš mnoho potřeba. To je však chyba. 

  • Levné firmy většinou nedisponují specializovanou čistící technikou ani prostředky. 
  • Velmi často si najímají lidi, kteří nemají žádné předchozí zkušenosti s úklidem.

To, že každý umí vzít do ruky koště, ještě neznamená, že dokáže efektivně a profesionálně uklidit.

Recenze v mnohém napoví

Nejjednodušší cestou, jak získat přehled o tom, zda se jedná o profesionální firmu, je přečíst si o ní  reference. Pokud však chcete mít jistotu, nemusíte zůstat jen u pasivního čtení. Velmi často jsou tato doporučení doprovázena názvem firem, kde byl úklid provázen. Pak už trvá jen chvíli najít potřebný kontakt. Pak se lze jednoduše se zeptat, zda mají s vámi objevenou úklidovou firmou zkušenosti  a jak byli spokojeni se jejich službami. 

Porovnáváním nic nezkazíte 

protože se ceny mohou velmi často dosti lišit, je dobré si zjistit, co vlastně dostáváte a jakou kvalitu. Čím profesionálnější firma bude, tím lepší bude mít možnosti, jak si s vaším nepořádkem poradit. 

 Transparentní ceníky či nezávazné nacenění práce jsou standardem. Je to dobré pro vás i pro úklidovou firmu. Každé prostředí je přeci jen něčím typické a je dobré si všechny tyto zvláštnosti vyjasnit předem. Podobně jako v případě jakéhokoliv jiného kontraktu. 

Ani noční úklid kanceláří nemusí být problém 

V případě, že máte provoz, který končí až v pozdních odpoledních či večerních hodinách, jistě oceníte možnosti toho, že existují i firmy, které nabízejí i noční úklidy. Zaměstnanci se ráno vrátí do čistých prostor a vy nebudete muset řešit, jak skloubit práci uklízecí čety a zaměstnanců.  

Pár drobností na konec 

  • Nenápadně si zjistěte jaké zázemí firma má a jakým vybavením firma disponuje. Mělo by to být více než klasický mop a domácí vysavač
  • I jednorázový úklid na zkoušku se vám vyplatí. Zjistíte, zda je firma solidní a zda všechno probíhá tak, jak má.
  • Zjistěte si, zda má firma dostatečně vysoké pojištění odpovědnosti za způsobenou škodu. 
  • Úklid nepodceňujte. Dotváří pohodu pracovního prostředí a zanechává prvotní dojmy při návštěvě možná budoucího klienta.

Co je pro vás při úklidu nejdůležitějším kritériem?

Jana Paulusová