Tipy na vánoční dárky pro teenagery

Když se blíží Vánoce, každý si láme hlavu s vymýšlením těch správných dárků. Jaké dárky věnovat pod stromeček svým potomkům? Přinášíme několik tipů.

Poukaz na plastiku

Nebojte, nebudeme vám radit, abyste svojí dospívající dceři nechali zvětšit poprsí, i když by si to možná opravdu přála. Naším tipem je poukaz na depilaci nohou. Po pubertě má již každá slečna na svém těle ochlupení, které si většinou pravidelně odstraňuje. Jsme si proto jisti, že jí poukazem na tento druh zákroku uděláte velikou radost. Poukazy je možné také objednat přes internet.

Řidičský průkaz

Pokud se vaše ratolest blíží k plnoletosti mílovými kroky, nabízí se velkorysý dárek pod stromeček. Poukaz do autoškoly dnes nepatří zrovna mezi levné záležitosti, bude proto přijat vaším skoro dospělým dítkem s povděkem a radostí. Možná vás potom bude potomek rád vozit vaším autem jako řidič.

Parádní sluchátka

Mládí se věnuje poslechu hudby ze všech generací nejvíce. Jistě proto ocení nějaká opravdu kvalitní sluchátka. Ideální ve stylovém moderním designu a samozřejmě bezdrátová. Poslechem hudby se váš potomek zabaví a vy nebudete muset z jeho pokoje poslouchat stále dokola stejné písničky.

Poukázka na sport

Děti nám tloustnou a na vině není pouze distanční výuka nebo opakované lock downy. Děti a mladiství se obecně méně hýbou, méně sportují a více využívají dopravu autem místo chůze pěšky. Pokud je vaše dítě právě tímto příkladem, nabízí se jako řešení poukaz na nějakou sportovní aktivitu. Fitness centrum, taneční studio nebo třeba centrum jógy, výběr je opravdu široký.

Nový chytrý telefon

Tento dárek je mezi mladými považován za jeden z nejlepších a my se nedivíme. Poslední model Iphone nebo třeba klidně jiná světová značka ohromí jak obdarovaného, tak jeho spolužáky nebo kamarády. Jen dejte pozor, kolik času váš potomek s telefonem stráví. S mobilními aplikacemi, sociálními sítěmi a sledováním videí může u člověka vzniknout velice jednoduše i závislost, které se jako každé závislosti špatně zbavuje.

Motivační diář

Tento diář ocení většinou děvčata, ale zájemce se může najít i mezi mladými muži. Obsahuje spoustu zajímavých motivačních citátů. Obdarovaný si do něj může zaznamenávat narozeniny svých přátel nebo svoje cíle na budoucí rok.

Nazpívání vlastního CD

Pokud vaše dítko rádo zpívá a touží se stát populárním zpěvákem, bude tento dárek tím nejlepším, co kdy pod vánočním stromečkem našlo. Dárek obsahuje seznamovací pobyt ve studiu, na základě kterého je připraven podklad pro nahrání písně ve správné tónině. Na druhé návštěvě se již naostro nahrává. Výsledkem je pak CD s jednou nahranou písní a také verze bez zpěvu pro případné vystoupení.

Technické dárky pro celou rodinu

Techniku a elektronické vychytávky máme opravdu rádi. Proto také přinášíme zajímavé tipy na vylepšení života vašich ratolestí pomocí inspirace od magazínu Technet. Najdete mezi nimi například domácí meteostanici, předplatné streamovací služby, audioknihu nebo třeba google chromecast.

Originální tričko

Každý máme svého oblíbeného interpreta, film, hlášku nebo konkrétní zábavu. Nechte pro svého potomka vyrobit tričko nebo mikinu s obrázkem na míru. Můžete zvolit jeho jméno a doplnit je právě tím nejoblíbenějším, co zrovna u vašeho dítka v životě hraje tu nejdůležitější roli. Takto osobní dárek jej určitě pohladí u srdce.

A jak jste na tom s vymýšlením dárků pod vánoční stromeček vy? Máte z toho každý rok stres, anebo naopak chrlíte nápady na dárky jeden za druhým? Napište nám, který vánoční dárek vám v životě udělal největší radost!

Jana Paulusová