Laserové odstranění tetování je spolehlivé a bezpečné. O jiné metodě ve vlastním zájmu neuvažujte!

Proč je laserové odstranění tetování doporučováno drtivou většinou odborníků? Čím to, že je považováno za zdaleka nejlepší řešení, které je vhodné téměř pro každého, kdo se hodlá jednou provždy své “permanentní” ozdoby zbavit? Pokud snad právě uvažujete o tom, že už je na čase dát svému tetování sbohem a kladete si přitom podobné otázky, pak jste tu správně. Podíváme se na stručnou charakteristiku laserové metody a pokusíme se o malé srovnání s dalšími postupy, které se k eliminaci tetování používají nebo ještě donedávna používaly. Pár řádek věnujeme také úrovni tuzemských klinik estetické medicíny a to jak odborné, tak cenové. Optimální metoda, odborná zdatnost personálu kliniky a rovněž cena, kterou budete muset za zákrok zaplatit, to jsou zřejmě tři nejdůležitější věci, jimž byste nyní měli věnovat svou pozornost!

Proč je o laserové odstranění tetování takový zájem?

Odstranění tetování laserovým přístrojem patří v České republice ke stále častěji vyhledávaným zákrokům. Prvním důvodem rostoucí poptávky je fakt, že řada lidí, kteří své tělo vyzdobili v devadesátých letech, tedy v časech svého mládí, který byl zároveň dobou nebývalého rozmachu tetovacích salonů, dospěla do věku, jemuž dle názoru mnohých podobná extravagance už příliš nesluší. To za prvé. Dalším důvodem je značná efektivita této metody. Lepších výsledků totiž jinými postupy dosáhnete jen stěží. Za další jsou to minimální zdravotní rizika spojená s použitím laseru a v neposlední řadě rovněž solidní pověst, které se zdejší kliniky a salony krásy po právu těší. Na každý z těchto důvodů se nyní podíváme trochu detailněji.

Tetování je sice normální, ale…

Je pravdou, že je tetování lidského těla ve velké části světa považováno za více méně normální záležitost. Česká republika není v tomto ohledu výjimkou. Faktem ovšem zůstává, že je spojováno spíše s mládím a tak se poměrně často stává, že se ho lidé s přibývajícím věkem rozhodnou zbavit. Existují sice i názory, které v této souvislosti označují věk za zcela nepodstatný, ale mnozí z nás to zkrátka vidí trochu jinak. Je vám padesát? A poněkud divočejší výzdoba vašich paží, kterou jste si pořídili před čtvrtstoletím, vám nyní už nic neříká? Zbavte se jí! Nebudete zdaleka jediní, kdo se k takové změně odhodlá. Těch, co se nechali tetovat v devadesátých letech jako mladíci a rádi by své tehdejší rozhodnutí vzali zpět, pozvolna přibývá. Odtud stoupající poptávka po službách již zmiňovaných klinik estetické medicíny. A proč je středem zájmu právě laser?

Laser jako vrchol vývoje

Ze všech běžně dostupných metod je ta laserová zdaleka nejpoužívanější. Platí to už řadu let a existuje pro to hned několik velmi dobrých důvodů. Tak jako se objevují nové trendy v tetování, přicházejí na svět také nové postupy, jimiž se lze nechtěné výzdoby zbavit. Většinou efektivnější, méně rizikové a čím dál méně bolestivé než ty dosavadní. Laser je aktuálně považován za vrchol tohoto vývoje a není pochyb o tom, že oprávněně. V čem takové řešení spočívá? Poněkud laicky řečeno jde o metodu, při níž jsou laserové paprsky co nejpřesněji zacíleny na ošetřované místo. Jejich působením dochází k rozpadu pigmentu, z něhož je tetování tvořeno a to téměř bezbolestně a s minimálním rizikem jakéhokoliv poškození kůže. „Rozbitého“ pigmentu se tělo zbaví samovolně a to díky míznímu systému. Efekt je zpravidla více než uspokojivý. Není divu, že je tento postup tolik oblíben.

Srovnání s dalšími metodami

Tetování je bezmála tak staré jako samo lidstvo. V různých kulturách plnilo rozmanité funkce a mělo bezpočet významů. Vždy se ale také našel někdo, kdo se ho chtěl po čase zbavit a tak přicházely na svět i rozličné metody, jimiž toho bylo možno dosáhnout. Na postupy, které předcházely laseru, se můžete pro srovnání podívat v následujícím krátkém výčtu. Některé z nich se ještě používají, ale u nás se s nimi setkáte spíše ojediněle.

  • Vybroušení – neboli dermabraze spočívá v odstranění motivu speciální frézkou. Navzdory používání znecitlivujících krémů jde o záležitost dosti nepříjemnou. Po zákroku je nutné věnovat ošetřenému místu důkladnou péči. Jde zejména o bezchybnou hygienu a zvláčňující masti. Je zkrátka třeba vyhnout se zánětům a docílit co nejlepšího zhojení kůže.
  • Kryochirurgie – je poněkud sofistikovanější verze výbrusu. Kůže se nejprve zmrazí a vypálí kapalným dusíkem, motiv se následně vybrousí. Rozdíl ve srovnání s „obyčejným“ vybroušením spočívá zejména v menší bolestivosti.
  • Vyříznutí – je vhodné hlavně pro odstranění tetování menších rozměrů a to především s ohledem na jizvu, která na ošetřeném místě později vznikne. Čím menší je motiv, tím menší také bývá jizva. A jestli to bolí? O tom nepochybujte!

Tuzemské kliniky mají skvělou pověst

Tuzemské kliniky estetické medicíny předchází výborná pověst. Většina z nich je vyhlášená jak kvalitou odborné péče, tak i vysokou úrovní vybavení. Dokonce ani s cenami, které si za svoje služby účtují, to není vůbec zlé. Odstranění tetování laserem vás v České republice vyjde zpravidla na velmi rozumnou částku nejen ve srovnání se západními zeměmi, ale dokonce i s přihlédnutím ke kupní síle většiny zdejších obyvatel. Jestliže o zákroku vážně uvažujete, rozhodování by mělo být snadné. Před jinými metodami dejte přednost laseru a obraťte se na některou z řady tuzemských klinik. S výsledkem budete určitě spokojeni!

Jak dlouho je tetování nedílnou součástí vašeho těla? A slyšeli jste ještě o dalších metodách, jimiž se ho lze zbavit?

Jana Paulusová