6 hlavních výhod tranzitu vlastním autem včetně parkoviště na letišti v Praze

Čeká vás cesta na parkoviště u letiště v Praze 1parking.cz? Cesta letadlem je pro většinu z nás příjemným zážitkem, na který se těšíme, a to zvláště v případě, kdy vyrážíme na zaslouženou dovolenou do neznámé destinace. Touha objevovat nová místa je natolik silná, že skousneme i nějaké to nepohodlí při přesunu v plné polní z místa našeho bydliště, protože parkovné na letišti je nekřesťansky drahé. Než si koupíte lístek na vlak, přečtěte si tento článek. Dozvíte se v něm nejen aktuální ceny parkovného. Přidáme také pár užitečných rad a tipů, díky kterým už budete na letiště jezdit jedině autem.

Letiště – adresy bezpečných parkovišť jsou ve skvělé dojezdové vzdálenosti

Češi létají často a rádi. Létání je nejrychlejším a nejpohodlnějším způsobem cestování. Pokud ale nemáte to štěstí a nebydlíte v blízkosti mezinárodního letiště, není pro vás přesun z bodu A do bodu B procházkou růžovou zahradou. Váš let trvá 4 hodiny, ale dostat se na letiště vám může zabrat i půl dne. Navíc musíte někdy doslova kouzlit, abyste našli tranzit, kterým na letiště dorazíte s dostatečnou časovou rezervou. Hledáte, stresujete a pak stejně zjistíte, že budete muset dojet s 5 hodinovým předstihem, protože nic jiného z vašeho města nejede. Přitom vám v garáži stojí auto. A my vám vysvětlíme, proč byste neměli váhat ho použít.

6 přesvědčivých důvodů, proč jet autem

  1. Z menších měst je velmi složité a dost často zcela nemožné najít přímé spoje na letiště. Obzvlášť komplikované jsou víkendové a noční odlety, případně odlety v době státních svátků a letních prázdnin. Než se dostanete na letiště, musíte několikrát přesedat na jiný spoj a často volit spoje, které jsou na místě s extrémním předstihem.
  2. MHD na sebe nemusí plynule navazovat. Pokud máte mezi jednotlivými spoji jen malou časovou rezervu, může vám ten navazující ujet. Najít rychle náhradní řešení je stresující a navíc vás může vyjít také hodně draho, pokud budete nuceni jako náhradní dopravu zvolit taxi službu.
  3. Cesta autem je jednoznačně nejpohodlnější a nejrychlejší. Nemusíte se spoléhat na žádnou třetí stranu, vše máte ve vlastní režii. Nemusíte se nikam plahočit s těžkými zavazadly, a pokud cestujete s malými dětmi, můžete si udělat přestávku, kdykoliv potřebujete.
  4. V Praze je dostatek levných parkovacích stání v těsné blízkosti letiště. Pokud si zarezervujete místo s předstihem, nebudete mít problém zaparkovat ani během hlavní sezóny.
  5. Ceny parkovného vás příjemně překvapí. 8 dní stání na oploceném a ostrahou hlídaném parkovišti stojí v průměru okolo 700 Kč (během letní sezóny jsou ceny o něco vyšší).
  6. Doprava vlastním vozem vám ušetří spoustu času.

Nesnažte se snížit cestovní náklady za každou cenu

Někdy je tato snaha značně kontraproduktivní. Pokud se rozhodnete jet autem, musíte k celkovým nákladům připočítat benzín a cenu parkovného. Nejlevněji vyjde cesta autem čtyřčlennou rodinu. Po sečtení všech nákladů spojených s cestováním MHD, zjistíte, že je rozdíl minimální. Pohodlí a rychlost přepravy je před odletem i po návratu k nezaplacení.

Ceny benzínu sice neustále kolísají, ale ceny parkovného jsou vlivem obrovské konkurence stabilně nízké. Navíc se neustále rozšiřuje portfolio služeb jednotlivých provozovatelů a zvyšuje se standard nabízených doplňkových služeb. Nemusíte se strachovat, že by vaše auto stálo na zablácené louce, nebo že by při tranzitu neměli dětské autosedačky. Výhodně zaparkujete na oploceném a vyasfaltovaném parkovišti, které nonstop hlídá jak kamerový systém, tak i fyzická ostraha. Pokud si to budete přát, vůz nejen pohlídají, ale také umyjí a provedou servis. Vy tak můžete odjet naprosto v klidu a na auto po celou dobu vaší nepřítomnosti nemusíte myslet.

Transport na letiště může být absolutně stress-free

Tranzit na letiště vlastním autem už dávno není luxusní záležitostí pro hrstku vyvolených.

Parkování v těsné blízkosti odletové haly je bezpečné a finančně výhodné.

Díky autu máte vše pod kontrolou a ve vlastní režii.

A jak to máte s tranzitem na letiště vy? Pokud nejezdíte autem, i když máte tu možnost, co vás od cesty odrazuje?

Podělte se s námi o vaše zážitky z cest!

Jana Paulusová