Co zvážit při výběru parkování u letiště v Praze? Cena není jediným faktorem!

Co je pro vás rozhodující při hledání parkování u letiště Praha? Cena? To je pochopitelné – ty někdy šplhají pořádně vysoko a zejména pak dlouhodobé stání auta se může opravdu prodražit. Zohlednit byste ale měli i další parametry, ať už se své vozidlo chystáte na parkovišti nechat pouhých pár dní, nebo i týdnů. Přinášíme vám přehledný návod, díky kterému při výběru nesáhnete vedle.

Specializovaná parkoviště versus parkování „zadarmo“

„A nestačilo by jen na pár dní auto nechat u obchodního centra? Nebo zaparkované poblíž v obytné zóně?“ Možná i vás napadla tahle otázka. Má smysl do parkování investovat? Ano, má. Výrazně tím snížíte riziko poškození, v nejhorším případě odcizení vozidla. Při neoprávněném parkování vás po návratu může čekat pokuta nebo dokonce náhrada nákladů za odtažení vozidla. Ve výsledku tedy rozhodně neušetřítel, naopak si říkáte o celou řadu nepříjemností. Ne všechna parkoviště popř. parkovací domy ale stojí za investici. Víme, jak v jejich záplavě najít to nejlepší řešení!

Na co se při výběru soustředit a proč

Nejde jen o to zaparkovat své auto na místě, kde to bude z právního hlediska v pořádku. Rozhodující by pro vás měly být také následující body.

  • Je parkování kryté? 
  • Je parkování hlídané? 
  • Je parkoviště přístupné pro klienty non-stop? 
  • Jsou v jeho ceně zahrnuty další služby? Pokud ano, jaké? 
  • Jaká je vzdálenost mezi parkovištěm a letištěm?

Kryté parkování

Neustálá expozice vozu slunci, dešti a větru ho může poškodit. Nejen dlouhodobé vystavení nepříznivým povětrnostním podmínkám může vést ke korozi a poškození laku – stačí jen vzpomenout na krátké, za to intenzivní bouřky s kroupy. Zastřešené parkoviště je nejchytřejší způsob, jak své auto před přírodními živly ochránit.

Systém hlídání 

Tuto problematiku jsme již částečně nakousli – parkování vašeho vozu venku jej činí zranitelným vůči zlodějům a jiným nenechavcům. S hlídaným a zastřešeným parkovištěm si můžete být jisti, že vaše drahé vozidlo je mimo jejich dosah. Proto výrazně doporučujeme ještě než si rezervujete stání, ujistěte se, že je parkoviště:

  • oplocené 
  • zabezpečeno kamerovým systémem 
  • hlídané osobou ostrahy – fyzicky přítomným člověkem

Non-stop servis

Ne všechna parkoviště fungují 24/7! Vyhněte se proto nepříjemnému překvapení a vyberte si takové, kde vám umožní přístup k vašemu vozu bez ohledu na den v týdnu a denní, resp. zejména noční dobu! Poslední, co po návratu z dovolené nebo zahraniční pracovní cesty chcete, je čekat, až se vám brána parkoviště otevře! 

Služby navíc a zázemí parkoviště 

Při hledání parkoviště u letiště určitě rychle zjistíte, že může mít mnoho podob. Od oploceného kousku pozemku s nanejvýš stavební buňkou pro hlídače, až po luxusní parkovací domy vybavené sociálním zařízením a vlastní WiFi sítí. Informujte se dopředu, čím vším parkoviště disponuje. 

Klienty velmi oblíbenou službou je rovněž zajištění přepravy z místa parkování přímo k odletové hale. Ne všechna parkoviště ale tuto službu poskytují. Zjistěte si, zda o vaší dopravu na letiště bude nějak postaráno, zda je služba dostupná nonstop či jen v určitém čase, popř. zda je za ní účtován další poplatek. 

Zajímat by vás také určitě měla možnost nepřetržitého servisu v areálu parkoviště. To, že po návratu najdete baterii svého vozu vybitou, nebo pneumatiku nedostatečně nahuštěnou, se prostě může stát. V takových situacích oceníte, ze se vám pomoci dostane na místě a to okamžitě. 

Vzdálenost od letiště 

Není nic jednoduššího, než napsat do reklamního heslo „jen pár minut od letiště“. Pravda, ale často bývá někde jinde. Ověřte si proto vzdálenost parkoviště a vašeho terminálu třeba online s pomocí Google maps. Samozřejmě, parkování přímo v areálu letiště je velmi pohodlné, ale připravte se na to, že za tento komfort také zaplatíte nemalou sumu. Naopak parkoviště vzdálená jen 15-20 minut představují skvělý kompromis. 

Co dalšího při hledání parkoviště zvažujete vy? Zajímáte se o jeho recenze? Nebo spoléháte na doporučení svých známých?

Jana Paulusová