Za parkování u letiště Ruzyně už nemusíte platit přemrštěné částky. Kvalitní služby lze získat i za rozumné peníze!

Vysoké ceny, které si řada firem účtuje za parkování u letiště Ruzyně, jsou pro většinu řidičů obvykle nepříjemným překvapením. Pokud z Prahy létáte častěji a na cestu k letišti jste zvyklí používat vlastní vůz, jistě o tom víte své. Konkurence mezi firmami je ale naštěstí rok od roku silnější a zákazník z toho konečně začíná těžit. Objevují se totiž společnosti, jejichž služby jsou podstatně levnější, než bývalo zvykem. Kvalita poskytovaného servisu tím přitom nijak netrpí. Mnohdy je dokonce na vyšší úrovni než u zavedených provozovatelů parkovacích stání, kteří měli zřejmě až donedávna pocit, že „mají své jisté“.

Chcete vědět, jak se o váš vůz a o vaše pohodlí dovedou postarat skuteční profesionálové? A rádi byste zjistili, kolik vás jejich služby mohou stát? Není nic jednoduššího!

Parkování u letiště Ruzyně už nemusí být drahé

Cestování na větší vzdálenosti je obvykle docela stresující. Pokud však chcete své nervy co nejvíce šetřit a použijete k cestě na letiště místo hromadné dopravy vlastní automobil, abyste se nemuseli mačkat mezi spoustou dalších lidí a trápit se s objemnými zavazadly, musíte si zajistit parkování. Pokud možno co nejblíže terminálu. A nejde jen o stres. Chcete-li ušetřit rovněž nějaké peníze, protože taková čtrnáctidenní dovolená, na kterou se vydáte letecky, je a bude stále nákladnější, musíte si také umět vybrat firmu, jež vám takové parkování poskytne za rozumných cenových podmínek. Podobná služba však v režii většiny společností, které se tomuto byznysu věnují, nepatří právě k nejlevnějším. Nad ceníky některých firem zůstává doslova rozum stát.

Naštěstí, jak jsme zmínili hned úvodem, začíná konkurenční boj přece jen přinášet své ovoce. Parkovací služby konečně zlevňují. Místy dokonce citelně. Stačí jen trochu zapátrat na internetu a nějakou společnost, která se o váš vůz postará na profesionální úrovni a to aniž byste si na uhrazení jejích služeb museli brát půjčku, bezpochyby najdete.

Parkování u ruzyňského letiště – srovnání fiktivních ceníků (v Kč)

Počet dní 1 3 7 14 21
Zavedené firmy 700 1 500 2 400 3 300 4 000
Levnější konkurence 390 590 790 1 190 1490

Pro klid a pohodlí

Pohodlí vlastního vozu je při cestě na letiště určitě důležité. Abyste si ho však mohli užít a později se neobávali o to, co se s vaším „plechovým miláčkem“ děje, zatímco ležíte někde na pláži nebo u hotelového bazénu, musíte najít spolehlivé profesionály. Zkrátka někoho, kdo vám auto dobře pohlídá. Že lze díky rostoucí konkurenci takovou službu pořídit docela levně, to už víte. Víte ale také, na jaký servis se můžete těšit? Nedílnou součástí kvalitních parkovacích služeb je zpravidla toto:

  • Přehledný „online“ rezervační systém
  • Zajištění dopravy k terminálu a zpět
  • Možnost platby kartou
  • Zpevněná parkovací plocha – oplocená a většinou i s možností krytého stání
  • Nepřetržitý servis poskytovaný 365 dní v roce
  • Bleskové převzetí auta
  • Ochrana kamerovým systémem, případně i fyzickou ostrahou
  • Zázemí – WC, WI-FI nebo pomoc se zajištěním zavazadel

Auto můžete nechat také jinde

Po delší pauze zaviněné pandemií nemoci covid-19 letecká doprava ve světě opět ožila. A navzdory nejrůznějším komplikacím, například s nedostatkem leteckého personálu, aktuálně zažívá boom. Zkrátka ji využívá stále více lidí. Někdo se vydává za příbuznými, jiný na služební cestu. Většina cestujících však obvykle míří na dovolenou. Také citelně přibývá těch, kteří se na letiště dostávají vlastním vozem a jsou proto nuceni řešit otázku parkování. Kromě regulérních parkovišť provozovaných přímo v areálu letiště nebo v rozumné vzdálenosti od něj, však mají ještě jiné možnosti. Svůj vůz zkrátka mohou nechat také jinde. A přesto, že následující dvě řešení nelze s klidným svědomím doporučit, řada lidí se s jedním z nich čas od času spokojí. Že netušíte, o čem je řeč?

Bez komfortu a bez jistoty

Vzhledem k tomu, že lze už parkovací služby poblíž letiště v pražské Ruzyni pořídit za velmi rozumné peníze a samozřejmě také v patřičné kvalitě, je až s podivem, jaké množství lidí využívá neoficiálních odstavných ploch na různých soukromých pozemcích. Na takových pozemcích, které často nelze ani při nejlepší vůli označit za parkoviště. Mnohdy se jedná jen o rozlehlejší zahrady nebo dokonce louky, které takto svým vlastníkům přinášejí jakýsi přivýdělek. Něco málo lze podobným parkováním jistě ušetřit. Ale na komfort v podobě ostrahy nebo snad dokonce zajištěné dopravy k letištnímu terminálu můžete samozřejmě zapomenout.

A poslední řešení? To už je sice doslova trestuhodné, ale přesto se k němu někteří lidé občas uchýlí. Před odletem jednoduše zanechají svůj automobil na ulici. Dovedete si vůbec něco takového představit? Odcestovat třeba na dvoutýdenní dovolenou a vůz nechat napospas zlodějům nebo v lepším případě vandalům?

To byste určitě nikdy neudělali. Nebo snad ano?

Jana Paulusová