Kuchyňské vybavení do každé kuchyně

 

Kuchyně je centrem domova, místem, kde se rodina setkává, aby si vychutnala společně strávené chvíle u dobrého jídla a aby toto bylo možné, je důležité mít doma kvalitní kuchyňské vybavení, které vaření a následné stolování učiní něčím výjimečným.

Kuchyňské vybavení aneb kvalitní hrnce a pánve jsou základ

Hrnec je základ, bez kterého prostě neuvaříte.

A rozhodně vám nestačí jen jeden. Při přípravě slavnostního oběda si s jedním kusem jen těžko poradíte. Na výběr máte z různě velkých sad hrnců s pokličkami.

Kromě základních by se vám mohly hodit ještě hrnce speciální, jako například kastrolek na mléko, či tlakový hrnec, který podstatně zkrátí přípravu jídla.

Pánev

Bývá velmi často součástí sady hrnců. A stejně jako hrnec, je i pánev nepostradatelnou součástí vaší kuchyňské výbavy. Slouží nejen ke smažení, ale také ke grilování, dušení a vaření. Se zakoupením pánve se vyplatí i přikoupit poklici, díky níž zkrátíte přípravu pokrmů a ušetříte energii.

Nože

Kvalitní nůž, stejně jako kvalitní sada hrnců, je základ každé kuchyně. Hodit se vám bude celá sada, která obsahuje např. nůž na maso, na krájení ovoce a zeleniny, nůž na pečivo, nebo třeba také nůž na sýry.

Určitě sekáček, kráječ na vajíčka, a pokud si chcete práci usnadnit, tak určitě robot nebo mlýnek. 

Další užiteční pomocníci

Z dřevěného náčiní jsou to určitě různé vařečky a prkénka, na pečení pak také vál a váleček.

Z kovového sortimentu zase škrabky, metličky, naběračky, cedníky, struhadla a lis na česnek.

Materiál

A jak je to s materiály? Ať už pro kuchyňské pomocníky a nádobí volíte jakkoliv materiál, vždy volte kvalitní a zdravotně nezávadný a s dlouhou životností. 

Jana Paulusová