Klinika plastické chirurgie – Estetická chirurgie: cena vs. kvalita

Hledáte kliniku pro plastickou chirurgii zvláště na základě ceny? Pamatujte, že výběr nejlevnější možnosti může vést ke zklamání. Na druhé straně neznamená, že vysoká cena automaticky zaručí nejlepší výsledek, může jít pouze o přeplácení za renomé kliniky. Nicméně, existuje rovnováha mezi kvalitou a cenou. V tomto článku vám přinášíme několik tipů, jak vybrat spolehlivého plastického chirurga pro zvětšení prsou v klinice plastické chirurgie – Estetická chirurgie.

Faktory ovlivňující cenu 

V konečné ceně se odráží zejména poplatky za anestezii a implantáty, kvalita a vybavení zařízení, ve kterém zákrok postupujete, práce chirurga a pooperační péče. Každá z těchto kategorií nákladů má proměnlivou úroveň výkonu. Do určité míry vyšší úroveň nákladů s je měřítkem kvalifikace, odbornosti a kvality.

  1. Náklady operace a pooperační péče 

Do ní bychom mohli zahrnout cenu narkózy, samotných implantátů, převazů, a další náklady spojené s vaší hospitalizací. Chcete si dopřát tu nejvyšší kvalitu a pohodlí? Pak ani na těchto položkách nešetřete. Jen v anesteziologických přístrojích a léčbě pooperační bolesti na jednotlivých klinikách existují rozdíly. Nadstandardní míra komfortu během hospitalizace je pak faktorem, na kterém můžete ušetřit, pokud si tak přejete. 

  1. Osobnost chirurga 

Znalosti, zkušenosti, dovednosti, školení a talent jsou charakteristickými znaky kvalitního a spolehlivého plastického chirurga. Všechny tyto atributy jsou čistě osobnostní a nepřenosné. Je to právě zručnost a estetický cit ošetřujícího lékaře, který z rozhodující části tvoří výsledek. 

  1. Klinika plastické chirurgie 

Její bezpečné a hygienické prostředí by mělo být samozřejmostí. Nejmodernějšími technologiemi a vybavením už se však všechna pracoviště pochlubit nemohou. A právě tyto položky mohou klientskou zkušenost z průměrné proměnit na opravdu špičkovou. Zajímavá je ovšem otázka lokality a jména kliniky, které dokáží cenu zákroku vyšponovat opravdu vysoko. V konečném důsledku je rozhodnutí jen na vás. Pokud je pro vás známé jméno kliniky a její snadná dopravní přístupnost důležitá a nevadí vám si za to připlatit, je to v pořádku. Pokud to pro vás není rozhodující a radši na této položce ušetříte, výsledek operace to zásadně neovlivní. 

Plánujete operaci? Udělejte si domácí úkoly. 

Předejít rozčarování můžete relativně snadno. Výběr kliniky nepodceňujte a při rozhodování zohledněte vedle ceny i další důležité faktory.

  • Přečtěte si recenze 

 Neomezujte se při tom pouze na zpětnou vazbu, kterou naleznete na webových stránkách dané kliniky. Hledejte také další objektivní zdroje. 

  • Zkontrolujte si odbornost lékaře, jeho certifikace a zkušenosti 

Pokud nejsou uvedeny online, neváhejte se na něj zeptat. Opravdoví profesionálové nemají co skrývat. 

  • Prohlédněte si fotografie před/po 

Stejně důležité jako zmíněné vzdělání je také cit pro estetiku a zručnost chirurga. Podívejte se proto do galerie jeho prací. Byla byste i vy s takovým výsledkem spokojená? 

  • Promluvte si s přáteli, kteří mají zkušenosti a pozitivní výsledky

Pokud máte tu možnost, zajímejte se o autentickou zkušenost někoho vámi blízkého. Ptejte se nejen na spokojenost s výsledky, ale celkový přístup personálu, kvalitu péče atd. 

Shrnutí 

Plastická chirurgie je do určité míry umění – jejím předmětem není vyléčit pacienta, ale pomoci mi ke zlepšení těla a vzhledu. 

Nezbytná je nejvyšší úroveň péče, zkušeností a odborných znalostí chirurga, stejně jako špičkoví poskytovatelé anestezie a na pracovišti, nejlepší materiály a nejčistší bezpečné prostředí. Také pozornost věnovaná detailům v následné péči, to vše se zohledňuje při stanovení ceny za plastickou operaci. V zájmu bezpečnosti a dosažení optimálního výsledku byste neměli šetřit na ničem. Na druhou stranu, nebojte se dát šanci méně známým nebo začínajícím klinikám, i tam najdete skutečně prémiové vybavení a špičkové profesionály. Právě proto je tak důležité se na zákrok dobře připravit a na výběru místa, kde ho podstoupit, si dát opravdu záležet. 

Máte už nějakou zkušenost s plastickou chirurgií? Pokud ano, byla dle vašeho názoru cena zákroku odpovídající kvalitě služeb, péče a výsledku?

Jana Paulusová