Transplantace vlasů; zkušenosti, které napoví, jak vybrat kliniku, která vám pomůže v boji s alopecií

Spolehlivou metodou, jak se vypořádat se dědičnou alopecií, je transplantace vlasů. Zkušenosti klientů, kteří zákrok podstoupili, jsou tím nejlepším vodítkem pro výběr kliniky nebo i samotného specialisty. Kde je ale hledat? To se vám pokusíme poradit v tomto článku. Dozvíte se nejen, kde se porozhlédnout po spolehlivých referencíchi, ale také zjistíte,, co vás na zákroku bude čekat a v jakých cenových relacích se tyto služby pohybují. Pokud vás trápí lysiny na hlavě nebo řídnoucí kštice, pak jsou právě pro vás určeny následující informace.

Transplantace vlasů – zkušenosti s klinikami

Než se bezhlavě začnete objednávat na první klinku estetické medicíny, kde vám nabídnou řešení problému s nadměrným vypadáváním vlasů, zjistěte si, jestli se ve vašem okolí náhodou nevyskytují další zařízení. Mohou mít lepší reputaci, kvalitnější služby a příznivější ceny. Není nic jednoduššího než zabrousit na internet a pročíst si recenze klientů, kteří na vybraných klinikách zákrok podstoupili. Kde tyto zkušenosti přesně hledat?

 

  1. Sociální sítě – Facebook, Instagram, Twitter a další. Většina klinik má kvůli reklamě veřejné účty na sociálních sítích, kde je možné psát recenze a udělovat hodnocení.
  2. Webové stránky klinik – i zde najdete zveřejněné zkušenosti klientů; berte je však s nadhledem, žádný podnik na svém webu nezveřejní negativní komentáře. Na tomto místě se spíše inspirujte snímky “před” a “po” a projděte si certifikáty a zkušenosti jednotlivých ošetřujících specialistů.
  3. Google maps – skvělá aplikace, kam je možné vkládat a číst hodnocení různých podniků.
  4. Specializované portály – existuje řada webových stránek, jež se zaměřují na recenze zdravotnických či jiných zařízení, jež poskytují služby veřejnosti.

Jak a u koho se projevuje androgenní alopecie

Androgenní alopecie je dědičná ztráta vlasů, která se projevuje zejména u pánské části populace. V ojedinělých případech se může vyskytnout také u žen, průběh je však rozdílný. Zatímco ženy ztrácí vlasy především v oblasti pěšinky a celkově jim vlasy řídnou a slábnou, pánové přicházejí postupně o vlasy z čela a temene hlavy, což může vést až k tzv, hippokratovské pleši. Po padesátce postihuje plešatění až 85 % mužů, někteří se s ním však začínají potýkat už po třicítce.

 

Co obnáší transplantace vlasů

Než se podstoupíte zákrok, budete absolvovat vstupní konzultaci, kde proberete s ošetřujícícm specialistou všechny podrobnosti. Na schůzce odborník stanoví, z jakého místa na vaší hlavě bude odebrán štěp, jenž se poté transplantuje do postižené oblasti. Vlasové folikuly musí pocházet z té částí hlavy, kde máte vlasy silné, zdravé a nejhustší.

 

Samotný zákrok pak probíhá v lokální anestezii. Ta se zavádí injekcí pod pokožku hlavy, aby byla procedura bezbolestná. Jakmile je místo umrtvené, odebere se štěp. Ten je očištěn od přebytečné tkáně a vkládá se od malých kanálků, které specialista vytvoří v oblasti lysiny.

 

Kolik za zákrok zaplatíte

Cena za transplantaci vlasů se pohybuje v řádech desítek tisíců korun, obvykle od 40 tisíc do 100 tisíc Kč. Ačkoliv se tato suma může zdát poměrně vysoká, jedná se o jednorázovou investici, která se vám vrátí v podobě zdravého sebevědomí. Tato procedura má ohromný vliv na psychiku klienta, což se ve finále odráží také na celkové atmosféře ve společnosti, kde se jedinec vyskytuje. Každý musí sám zvážit, zda mu stojí za to do takového zákroku investovat. Některé kliniky navíc dnes už nabízejí možnost vzít si na tyto služby úvěr u jejich smluvního partnera, takže nemusíte mít našetřeny vlastní prostředky. Jen je potřeba spočítat si, zda budete schopni půjčku bez problémů splácet.

 

Pokud jste se dostali až sem, tak už máte přehled o tom, kde najít zkušenosti klientů, kteří podstoupili transplantaci vlasů. Dozvěděli jste se také, co vás na tomto zákroku čeká a na kolik vás celá procedura vyjde peněz. Teď už jen stačí udělat si svůj malý průzkum a objednat se na nezávaznou konzultaci.

A jak bojujete s nadměrným vypadáváním vlasů vy? Je pro vás plešatění přirozeným jevem, který patří ke stárnutí a nehodláte ho nijak řešit, nebo vám vysoké kouty a začínající náměstí nedají spát? Ať je to, jak chce, neváhejte se nám svěřit do komentářů..

Jana Paulusová