Střídání sexuálních poloh je v dlouhodobém vztahu důležité – nebojte se experimentovat!

Sexuální polohy, znáte jich hodně? A střídáte je často a rádi? Pokud žijete v dlouhodobém partnerském vztahu, neměli byste se bát experimentů. Partnerský sex by měl bý pestrý, aby vám brzy nezevšedněl. Experimentování se sexuálními polohami může váš intimní život obohatit. Do vztahu to vnese novou energii a jen tak se vám nestane, že sklouznete k rutině. Nevěříte? Alespoň to vyzkoušejte. Určitě to stojí za to!

 

Střídejte sexuální polohy – dopřejte si nové zážitky!

Změna sexuálních poloh může mít pozitivní psychologický dopad na každého. Na lidi žijící v dlouhodobém partnerském vztahu téměř bez výjimky. Nové zážitky a vzrušení z experimentování mohou pomoci posílit vzájemnou přitažlivost a zájem mezi partnery. To vede k novým vlnám vzrušení, které bývají obvyklé v začátcích vztahu. Takové změny mohou být užitečné a revitalizující, poskytují nové způsoby pro vyjádření sexuálních pocitů a fantazií.

Otevřená komunikace

Základem úspěšného experimentování v sexuálním životě je otevřená komunikace. Je důležité, aby si partneři vzájemně sdělovali své pocity a přání, aby vymezovali určité hranice. Víte, co mají muži nejraději? Ne? Zeptejte se toho svého! 

Diskuze o sexuálních preferencích a fantaziích může vést k lepšímu porozumění a hlubší intimitě. Komunikace by měla být průběžná a měla by být součástí každodenního vztahu, aby byli oba partneři spokojeni a cítili se v sexuálním životě naplněni.

Střídejte polohy, je to prý zdravé!

Střídání poloh může mít údajně pozitivní dopad i na fyzické a psychické zdraví člověka. Někteří odborníci to alespoň tvrdí. Podívejte se, co říkají:

 

  • Zlepšení fyzického zdraví – různé polohy mohou posilovat různé skupiny svalů a podporovat lepší tělesnou kondici.
  • Zvýšení intimního prožitku – experimentování může zintenzivnit sexuální zážitek a zlepšit psychiku člověka.

 

5 nejoblíbenějších poloh

Lidé se při sexu dopouštějí nejrůznějších chyb. Jednou z nejčastějších je i to, že málo střídají polohy. Střídání sexuálních poloh zahrnuje různé techniky a styly, které mohou být vzrušující a obohacující především mezi dlouhodobými partnery. Univerzální seznam nejoblíbenějších sexuálních poloh byste asi hledali marně. 

I když nějaké průzkumy, na základě kterých se podobné seznamy sestavují, samozřejmě čas od času proběhnou. Podívejte se, co z jednoho takového průzkumu vyplynulo. Je poměrně “čerstvý”, takže nějakou vypovídací hodnotu snad má. Pomineme-li klasického “misionáře”, je toto údajně 5 nejoblíbenějších poloh při sexu – poloh, jimž dává přednost mnoho Evropanů:

  1. Poloha 69 – je dobře známá a velmi oblíbená. Partneři leží na sobě, ale v opačném směru. Oba tak mohou laskat genitál toho druhého.
  2. Tváří v tvář – parter se posadí na kraj postele a spustí nohy dolů. Vy se mu posadíte na klín, abyste mu viděla přímo do tváře. Lze přitom skvěle regulovat hloubku a také úhel průniku.
  3. Na pejska neboli “doggystyle” – kdo by to neznal. Kleknete si na všechny čtyři a partner si vás vezme zezadu. Pro muže je taková pozice zpravidla velice lichotivá.
  4. Žehlička – je možná méně známá, ale přesto celkem oblíbená poloha. Žena si lehne na břicho a do podbřišku si dá polštářek, který jí lehce nadzvedne zadeček. Muž k ní samozřejmě přistoupí zezadu.
  5. Obrácená jízda na koni – polohu na koníčka jistě znáte. Zkuste se ale prozměnu posadit tak, že vám partner neuvidí do obličeje. Dopřejte mu pohled na vaše pozadí – většina mužů to ocení.

 

Posílíte emoční pouto

Střídání sexuálních poloh může posílit emoční pouto mezi partnery. Intimita je ve vztahu důležitá. Každá nová zkušenost přináší možnost nového spojení a sdílení intimních momentů, což vede k posílení vztahu a pocitu blízkosti. Experimentování s různými polohami může také pomoci oběma partnerům lépe porozumět svým tělům a preferencím, což obvykle vede k hlubší empatii ve vztahu.

Návrhy na experimentování:

  • Zkuste něco nového: Vyzkoušejte polohy, o kterých jste dříve pouze slyšeli nebo četli.
  • Použijte pomůcky: Sexuální hračky nebo polštáře mohou přidat nový rozměr k běžným polohám.
  • Hrajte si s prostředím: Změna místa, jako je sex mimo ložnici, může přinést nový zážitek.

Ať je to pohodlné a bezpečné!

Při experimentování je důležité myslet na bezpečnost a pohodlí obou partnerů. Musíte vždy respektovat hranice toho druhého a snažit se, aby byly všechny aktivity také bezpečné. Vždy je důležité vzájemně si naslouchat a být vnímavý k fyzickým a emočním potřebám partnera. Nezapomeňte, že některé polohy mohou vyžadovat zvýšenou pozornost, šikovnost a také opatrnost, aby se předešlo zbytečnému zranění.

 

Vzájemné porozumění

Vzájemné porozumění a respektování potřeb a hranic partnera je základem spokojeného a zdravého sexuálního života. Experimentování s polohami nebo třeba i s erotickými pomůckami by mělo probíhat pouze po vzájemné dohodě. Oba partneři by měli cítit, že jejich potřeby a pocity jsou brány v úvahu. Jde jak o fyzické aspekty sexu, tak i o emocionální stránku věci.

Sebeúcta a důvěra

Vzájemná důvěra a sebeúcta jsou pro otevřený sexuální vztah nabitý experimenty nezbytné. Sebeúcta umožňuje každému lépe definovat svá přání a nastavovat nepřekročitelné hranice, zatímco důvěra podporuje příjemné prostředí pro provozování uspokojivého partnerského sexu. Když si partneři důvěřují a respektují se, jsou schopni sdílet své touhy a také případné obavy, což vede k oboustrannému uspokojení. A to jak fyzickému, tak emočnímu.

 

Experimentů se nebojte!

Střídání sexuálních poloh a experimentování v dlouhodobém vztahu může mít na vaše soužití velice příznivý vliv. Nezapomeňte ale, že každý vztah je jedinečný, a to, co funguje pro jeden pár, nemusí nutně vyhovovat jinému. Nejdůležitější je najít to, co osloví právě vás a vašeho partnera a pamatovat si, že sexuální experimentování je cestou, nikoli cílem.

Experimentů se ale rozhodně nebojte!

Jana Paulusová