Co se odehrává ve vašem těle během erotické masáže?

Během masáže prožíváme celou řadu emocí a reakcí, které jsou pro naši mysl i tělo doslova blahodárné. I když je vyhledáváme zejména pro uvolnění a relaxaci, nejsou to zdaleka jediné její účinky. Jaké konkrétní procesy se během vzrušujících erotických masáží v těle odehrávají? A jaký dopad mají na vaše zdraví? Přečtěte si o nich více! 

Vliv masáže na fungování hormonálního systému

Naše tělo reaguje na stres uvolňováním kortizolu. Ten sám o sobě není nijak špatný, pomáhá mu totiž vrátit se do rovnováhy po zatěžkávací situaci. Dlouhodobé působení tohoto hormonu ale může mít na náš organismus nepříznivé účinky. 

  • obezita
  • oslabená imunita
  • deprese
  • pálení žáhy, žaludeční a střevní vředy  
  • srdeční onemocnění
  • neplodnost, poruchy erekce

Masáž naštěstí dokáže produkci kortizolu snížit, a tím redukovat negativní účinky, které by na vaše tělo mohl mít. 

A když už je řeč o hormonech, bylo také prokázáno, že při masáži dochází k uvolňování dopaminu a serotoninu, tzv. hormonů štěstí. Ty přispívají k dobré náladě, pomáhají obnovit přirozenou hormonální rovnováhu v našem těle a navíc potlačují bolest. Celkový dobrý pocit v dlouhodobém horizontu pomáhá bojovat s depresemi a s úzkostmi.

Snížení svalového napětí díky efektivnější látkové výměně 

Tření, střídavé uvolňování a stlačování určitých míst doplněné masážním olejem nás dokáže zbavit bolesti, svalových blokád i zánětů. Jak? Protahováním a zahříváním svalů se v nich zvyšuje průtok krve. Spolu s krví tak do nich přichází tolik potřebné živiny a látky podílející se na  pevnosti i opravě jejich vláken. 

Zároveň tímto způsobem tělo nutíme k vylučování toxinů. Proto je velmi důležité, abyste po masáži přijali dostatečné množství tekutin a škodlivé látky tak mohli z těla vyloučit močí.

Zlepšení imunitního systému

Během uvolňující masáže dochází ke stimulaci lymfatického systému. To nejenže pomáhá při vylučování toxinů pryč z těla, způsobuje to také mírné zvýšení hladiny bílých krvinek. Tyto buňky posilují náš imunitní systém a pomáhají předcházet nemocem, jako jsou chřipka a nachlazení.

Snížení krevního tlaku

Jedním z účinků kortizolu je stahování cév, což vede k vyššímu krevnímu tlaku a zvýšenému riziku kardiovaskulárních onemocnění. Už v průběhu masáže se hladina kortizolu prudce snižuje, cévy se opět roztahují a krev nich nemusí proudit pod takovým tlakem. To srdci přináší okamžitou a opravdovou úlevu. 

Vzrušením ke zdraví

Ať už si vyberete pussycat masáž, masáž lingamu nebo Nuru, erotické masáže vás o žádný z výše uvedených benefitů neuchudí. Naopak přidají i něco navíc! Vzrušení, které  je jejich neodmyslitelnou součástí, dokáže s naším tělem divy. Lepší prokrvení pohlavních orgánů zvyšuje jejich citlivost a i pro jedince (obzvlášť ženy), kteří mají jinak problémy s dosažením orgasmu, je vyvrcholení mnohem přirozenější a intenzivnější. V případě žen pravidelná Yoni masáž může pomoci i při silných menstruačních bolestech uvolněním svalů pánevního dna. Pravidelná masáž prostaty a orgasmu v případě můžu jsou pro změnu skvělou prevencí rakoviny prostaty a erektilní dysfunkce. 

Návštěvou specializovaných center můžete využít příležitosti vychutnat si blahodárné účinky masáže se smyslným prvkem navíc! Některé pocítíte okamžitě, jiné možná hned nepostřehnete, ale projeví se dlouhodobě. Erotické masáže dokáží zlepšit naše zdraví i kvalitu života v mnoha směrech, jste připraveni také odhalit jejich tajemství? 

Jana Paulusová