Nestíháte? Poradíme jak ušetřit čas!

Svět zvyšuje tempo a náš běžný život je více než naplněn pracovními povinnostmi, aktivitami, sportem, péčí o domácnost a rodinu nebo společenskými událostmi. Jak vše spojit dohromady tak, aby nám mimo povinnosti zbyl čas i na sebe samotné? Co má ještě význam a co už ne? Jakou dobu je adekvátní věnovat na úklid, nákupy nebo vaření? Nabízíme vám několik rad, jak si od některých každodenních povinností nebo rituálů trochu odpočinout. Nechte se inspirovat…

Permanentní make-up

Jak dlouho vám trvá ranní líčení? Někomu pět minut, někomu třeba 20. Záleží na tom, s jakým cílem opouštíte koupelnu a vlastní domov. Záleží na typu zaměstnání nebo okolnostech, které vás ten den potkají. Každopádně se většina žen ráno před odchodem z domu líčí. Abyste ušetřila čas u zrcadla, objevte kouzlo permanentního make-upu. Ten může zařídit, že budete nalíčená od rána do večera a od večera do rána! Ve studiu vám vytetují například kontury a výplň rtů, oční linky nebo obočí. A má to další výhodu – nemusíte se večer odličovat a ve vodě se vám make-up zkrátka nerozmaže.

Nesledujte sociální sítě

Tento nešvar se rozmohl napříč generacemi a je to opravdu velký požírač volných chvil. Kdo je touto závislostí postižen nejvíce? A kolik času jsme ochotni strávit na Facebooku nebo dalších sociálních sítích? Jestliže si myslíte, že se vás to netýká, doporučujeme si na telefonu zkontrolovat čas, který trávíte s telefonem v ruce. Určitě budete nemile překvapeni, kolik času vám telefon denně ukousne.

Jídlo na celý měsíc

Jistě nám potvrdíte, že vařením člověk stráví opravdu hodně času. Sobotní oběd s polévkou, hlavním jídlem, salátem a třeba ještě dezertem se sám nepřipraví. A večeře pro celou rodinu během týdne, když přijdete unavená z práce, už jsou někdy nad vaše síly. Musejí se totiž vymyslet, nakoupit a ještě relativně rychle přichystat. Máme pro vás řešení, které ušetří spoustu času. Vyzkoušejte firmu, která vám na každý den připraví všechny porce jídla do krabiček. Každé dva dny vám je přivezou a jídelníček je opravdu pestrý. Nejspíš předčí i vaši fantazii. Jídlo od specializované firmy je nejen bez práce, ale odpovídá fitness menu, tedy je zdravé a vyvážené.

Máte děti? Pořiďte si chůvu!

Nebojte, nechceme vám radit, abyste děti denně odkládali do náruče chůvy nebo hlídačky. V některých činnostech vás však tato užitečná osoba může nahradit. Třeba ve vyzvedávání dětí ze školy nebo školky. Může jít s dětmi na hřiště, zatímco vy se můžete věnovat v klidu nakupování bez dotěrných žádostí dětí o koupi sladkostí. Ovšem ne každý má k dispozici ochotnou babičku na hlídání. Chůva vám ušetří nejen čas, ale může posílit i váš vztah s partnerem. Alespoň jednou za měsíc si objednejte hlídání přes noc a vyrazte někam za kulturou nebo na večeři! Užijí si to i děti!

Nákup přes internet

Existuje spousta firem, které dělají rozvážku nákupu až do domu. Tento fenomén se zesílil v době první vlny epidemie koronaviru a lidé si na něj velmi rádi zvykli. Pár kliknutí na internetu a objednání termínu dodání celého nákupu. Nemusíte z domu, i když třeba mrzne, a nejpozději do druhého dne vám doručí váš nákup potravin nebo drogerie až k vašemu prahu. A nejen to, v dnešní době není problém si objednat vlastně cokoliv od léků přes nábytek až po domácí potřeby.

Jaké jsou vaše metody na úsporu drahocenného času? Kterou z nich máte nejraději a nedáte na ni dopustit? Pochlubte se!

Jana Paulusová